Vilna

Vilnu iegūst no dažādiem dzīvniekiem: aitām , kazām, lamām, trušiem un suņiem. Katras sugas vilna atšķiras, bet kopīgās vilnas īpašības ir lieliska spēja saglabāt siltumu, mīksta, piekļāvīga, higroskopiska, elpojoša.

Vilna satur sevišķu vielu — lanolīnu, kas ietilpst visos pretalerģijas un pretiekaisuma preparātos, kuri palīdz sadziedēt brūces un lūzumus. Raksturīgi, ka tieši aitas vilnā ir lielāks lanolīna daudzums nekā citu dzīvnieku vilnā. Tāpēc vilnas šķiedra tieši iedarbojas uz ādas receptoriem un paātrina reģenerējošos procesus šūnās, tādējādi noņemot sāpju sajūtu. Zinātnieki secinājuši, ka aitas vilnas spēja noņemt sāpes balstās  uz pieciem papildinošiem un pastiprinošiem iedarbības mehānismiem: ķīmisko, elektrostatisko, masāžas, sildošo un mitrumu izvadošo.

Lietošanas laikā vilna šķiedras berzējas cita pret citu, radot elektrostatisko lauku, kas labvēlīgi ietekmē cilvēku, izraisot spēcīgu atveseļojošu efektu. Vilnas šķiedra, kas tieši saskaras ar ādu, veic mikromasāžu, kas pastiprina asiņu cirkulāciju.

Vilnai ir ļoti sarežģīta struktūra, tā sastāv no porainām šūnām ar lielu daudzumu gaisa dobumu. Tas piedod vilnai unikālas siltumizolējošas īpašības, kā arī mīkstumu un vieglumu. Siltums ne tikai uzlabo asins mikrocirkulāciju, bet arī labvēlīgi iedarbojas uz iekšējiem orgāniem.

Vilna pēc sava ķīmiskā sastāva ir gandrīz 90% olbaltumvielas, kam piemīt īpašība uzsūkt apkārtnes smaržas. Tāpēc mūsu izgatavoto smaržspilventiņu pildījumā augi tiek likti kopā ar aitas vilnas kārsumu, lai ilgstošāk uzturētu aromātu.

Ar vilnu un augiem pildītie pakaviņi — malēniešu omulības spilventiņi — domāti sprandas muskuļu maigai siltuma un mikromasāžas iedarbībai, kas spēj uzlabot asinsriti, normalizēt asinsspiedienu, mazināt sāpes.